atari-kabel-sio-sio-sedy.jpg

Kabel je určen k připojení periferií k počítačům řady Atari 800/130 XL/XE. Pomocí kabelu tak lze připojit tiskárny, disketové mechaniky, modem nebo kazetový magnetofon.

Parametr Hodnoty
Hmotnost 80-115 g
Délka 100 cm
Barva černá, bílá, šedá
Materiál kontaktů kovové pružné
V případě zájmu o výrobu kabelu mne kontaktujte.

Podrobnosti

Použitý kabel je datový, kvalitní měděné lanko, ohebný o průřezu 0,19-0,3 mm2. Kontakty jsou k jednotlivým vodičům kvalitně napájeny a zafixovány v konektoru. Je zapojeno všech 13 kontaktů v každém konektoru. Kabel má 12 žil - dva kontakty jsou použity pro uzemnění. Kabel je zajištěn uvnitř konektoru vůči vytrhnutí a otáčení stahovacím páskem.

Kabel je pečlivě vyroben, proměřen a je otestována jeho funkčnost v provozu na Atari 800/130 XL/XE a disketových mechanikách Atari 1050/XF551.


DIY - Do It Yourself - (Návod k výrobě)

Pokud nevyužijete mých zkušeností s výrobou a kabel si budete vyrábět sami, vždy pamatujte že základem je kvalitní 3D tisk z kvalitního materiálu, který má dobrou soudržnost vrstev. Kontakty musí být vsunuty do vyčištěných zdířek tak, aby se nezasekávaly, kabel musí být kvalitní měděný a datový. Použití jiného než měděného kabelu je vyloučeno. Spojení jednotlivých vodičů je pak jednoduché 1:1, tedy na jedné straně musí pin č.1 odpovídat pinu č.1 na druhé straně atd.

Kabel lze vyrobit v délce 1m, maximálně až 4m. U delších je nutné počítat s rizikem rušení. Pro spojení disketových jednotek položených na sobě je samozřejmě možné vyrobit i kabel o délce 50 cm.

Použitý konektor SIO (podrobnější informace zde) má celkem 13 kontaktů, z toho dva jsou využity jako zem (GND). Zapojení jednotlivých kontaktů je znázorněno na následujícím obrázku a jedná se o pohled z pájecí strany. Před prvním použitím je pak nutné kabel proměřit multimetrem.  Zapojení SIO konektoru


Máte-li jakýkoliv dotaz nebo námět, kontaktujte mne na emailu: 3d@odkaznik.cz.Fotogalerie