kontakt

KONTAKT

Mé další projekty

  1. https://www.youtube.com/user/odkaznik - Videokanál pořadů o historických počítačích (odebírejte!)
  2. https://consul.odkaznik.cz - Vše o historických počítačích Consul ze Zbrojovky Brno
  3. https://602sql.odkaznik.cz - Poslední stanoviště pamětníků databáze 602SQL (WinBase602)
  4. https://ecomstation.odkaznik.cz - Ukončené pokračování operačního systému, který byl poražen Windows
  5. https://www.ceskemody.cz - Československé modifikace do počítačových herOdpovědi na často kladené dotazy


Můžete mi poslat nějaký výrobek?

Ano, z příležitostných přebytků lze po předchozí domluvě poslat co bude k dispozici. S jakýmkoliv dotazem nebo námětem se můžete obrátit na email 3d@odkaznik.cz. Pokud mi zbyde něco navíc, dám to na Aukro. V případě zájmu vyrobím, neváhejte mne kontaktovat.

Kde lze stáhnout modely? Kolik to stojí?

U většiny modelů je uveden odkaz ke stažení.
Kupte mi aspoň jedno pivo = je to velmi jednoduché = podpořte mou další tvorbu.
Vývoj každého modelu stojí nemálo času i vlastních financí za materiál, než se v několika iteracích odladí finální model.
Staňte se i odběratelem mého Youtube kanálu o historii počítačů.

Jaké jsou výrobní náklady?

Výrobní náklady každého předmětu závisí na složitosti dílu a jeho návrhu a opakovaných úprav v 3D programu, použitých materiálech a všech souvisejících součástkách ze kterých je složen. Náklady ovlivňuje také spotřeba elektrické energie, opotřebení 3D tiskárny, tisková doba a dohled nad tiskem, čistící prostředky apod. Dále je potřeba počítat i s povrchovou úpravou, obroušením, očištěním, případně lakováním. Také je potřeba předmět otestovat v praxi. V případě, že se předmět skládá i z jiných dílů jako jsou šroubky, matičky, stahovací pásky, kontakty, kabely, osy, pružiny. Sehnat doplňky a zkompletovat a je potřeba počítat i s vlastním časem který do toho investujete a nakonec získáte celkové know-how. 3D tiskárna je skvělá věc na prototypování a výrobu jednotek kusů.

Proč zrovna Original Prusa?

Před nákupem jsem prostudoval diskuzní fora 3D tiskáren od různých výrobců. Zkušenosti od známých byly také k nezaplacení. Pokud uvažujete o 3D tisku, připravte si opravdu hodně osobního volného času denně a chcete-li si navíc ušetřit nemálo problémů, investujte své peníze do kvalitní české tiskárny ORIGINAL PRUSA I3 MK3S, a hlavně pozor na nepovedené kopie užívající podobné názvy, takže raději nakupujte přímo od výrobce.

Testujete výrobky mechanicky?

Kromě používání vyrobených předmětů v praxi, v závislosti na použitých materiálech provádím testy kroucením, lámáním, ohýbáním. Dále se testují pády a hody z výšky 1-2m a z různých úhlů vůči betonovému povrchu. Teplotně se testuje stálost krátkodobě horkovzdušnou pistolí nebo dlouhodobě vyhřívanou podložkou na mezní teploty a tepelnou deformaci a opakováním testů.