Konektor SIO slouží počítačům řady Atari 800/130 XL/XE k připojení periferií jako je tiskárna, kazetový magnetofon, disketová jednotka apod. Konektor lze dále použít k výrobě SIO-SIO kabelu nebo redukcí typu SIO2PC, SIO2SD apod.

Parametr Hodnoty
Hmotnost 20 g
Materiál PETG, PLA, ABS
Barva bílá, černá, šedá, béžová, kombinace
Kontakty 13ks kovové pružné
Spojení dílů šroubek a matička
Fixace kabelu stahovací páska

Model SIO konektoru

Model a jeho vlastnosti neustále vylepšuji o úpravy, které nejsou součástí volně dostupných 3D modelů SIO konektoru. Tyto úpravy zlepšují správnou funkci konektoru, jeho montáž, pevnost a uchycení kabelu a upevnění kontaktů uvnitř zdířek a také připravuji různé verze pro různé průměry vodičů. Můj vlastní model SIO konektoru můžete vidět na následujícím obrázku.
Model konektoru SIO

Složení SIO konektoru

SIO konektor se skládá z dalších částí jako jsou kontakty (lze využít klasické kovové které stojí cca 1-2 Kč/ks, nebo značkové Molex, které stojí cca 2-4 Kč/ks), dále je potřeba vhodný šroubek s matičkou a stahovací pásky pro upevnění přívodního kabelu uvnitř konektoru. Součástí je i zarážka kontaktů, která zabraňuje vytlačení kontaktu. Vše možno vidět na dalším obrázku. Propriety konektoru SIO

Zapojení SIO konektoru

Konektor má celkem 13 kontaktů, z toho dva jsou využity jako zem (GND). Zapojení jednotlivých kontaktů je znázorněno na následujícím obrázku a jedná se o pohled z pájecí strany. Zapojení SIO konektoru Legenda:

 1. Hodiny vstup (CLOCK INPUT)
 2. Hodiny výstup (CLOCK OUTPUT)
 3. Data vstup (DATA INPUT)
 4. Země (GND)
 5. Data výstup (DATA OUTPUT)
 6. Země (GND)
 7. Povel (COMMAND)
 8. Řízení motoru (MOTOR CONTROL)
 9. Potvrzení (PROCEED)
 10. +5V (READY)
 11. Vstup audio (AUDIO INPUT)
 12. +12V
 13. Přerušení (INTERRUPT)


Odkazy


Fotogalerie