consul-7115-kryt.jpg

Přední kryt 8" mechaniky Consul 7115 a otočná páčka.

Parametr Hodnoty
Hmotnost 138 g
Rozměry 212x56x50 mm
Barva PETG - černá, šedá, bílá, oranžová
V případě zájmu o kryt mne kontaktujte zde.

Podrobnosti

Existují dva typy 8" mechanik Consul 7115. Starší typ má hranaté boční příchytky ke kovovému krytu mechaniky a novější má kulaté. Plasty i páčky se často lámou, proto vznikl tento model. Přestože aretace páčky (pomocí matice a jemného závitu uvnitř mechaniky) nelze přesně replikovat, možná náhrada je stahovací objímka. Dle dosavadních zkušeností se vhodná velikost stahovací objímky hůře hledá, tak aby nikde nedrhla a současně aby dostatečně tiskla páčku k ose. Tlak na otáčení je tak silný, že může opět páčku poškodit.

Alternativně lze místo objímky využít původní způsob aretace maticí, trubičku která se nasazuje na otočnou osu mechaniky proříznout na čtvrtiny (+) a náběžnou hranu zbrousit podobně jako je originální páčka a původní matice by měla závit sama prořezat do plastu. To se ukazuje jako nejvhodnější řešení.

Dále se bude na základě zpětné vazby pravděpodobně zkoušet jiný materiál. Přestože je PETG pružný, patrně bude třeba pro páčku zvolit strukturálně pevnější materiál, např. ASA.

Model přináší také možnost uchycení přívodního kablíku od diody. V původním krytu není. Kryt lze také vytisknout v různých barvách, případně lze barevně kombinovat páčka nebo přední krytí - viz obrázky.


Download

Pokud stahujete mé modely, přispějte mi zde drobnou částkou na vývoj.
Vás to nezruinuje a mi to pokryje alespoň část nákladů na materiál spotřebovaný na testovací výtisky a odladění modelu.

Server Adresa
Prusaprinters.org https://www.prusaprinters.org/prints/61686Fotogalerie