atari-sio-m-zasuvka.jpg

Zásuvka je používána ve všech typech 8-bitových počítačů Atari a jejich periferiích jako propojovací bod sběrnice SIO. Zásuvku lze využít pro stavbu moderních periferií, či použít jako náhradu za chybějící.

Parametr Hodnoty
Hmotnost 20 g
Barva bílá, černá, šedá, béžová, kombinace
Kontakty 13 ks kovové
V případě zájmu o zásuvku mne kontaktujte zde.

Model SIO-M zásuvky

Pracovně jsem nazval tento 3D model jako SIO-M zásuvka, abych odlišil od známějšího SIO konektoru. Zásuvku jsem odladil tak, aby odpovídala požadavkům na co nejjednodušší sestavení, dlouhou životnost, skvělé mechanické vlastnosti a samozřejmě rozumnou cenu.

Zadní část je vybavena malým plošným spojem, který slouží ke kvalitnímu upevnění kontaktních pinů a dále k rozšíření konektivity. Lze využít pro výrobu SIO Rozdvojky, pro další různé implementace díky vyvedené řadě pinů na PCB ale také i jako alternativa původního SIO konektoru.

Níže v sekci odkazy naleznete dokument PDF který obsahuje kompletní specifikaci SIO, a také specifikaci použitých pinů do zásuvky. Jedná se o piny Mill-Max 3123-X - tyto jsou méně pružné a více ohebné, bohužel jsou velmi drahé. Zásuvku to tak hodně prodražuje, ale přesto vyjde o polovinu levněji, než je cena nově lisovaných.

Nový 3D model zásuvky (únor 2022), využívá levnějšího hrotu 1364D.68 VOGT. Hrot je mírně kratší než předchozí, ale dostatečně dlouhý pro použití v zásuvce tak, aby byla dodržena norma. Další poznatky jsou, že kontakt je více pružný, méně ohebný a více drží tvar. Nový model zásuvky není prozatím k dispozici ke stažení.


Download

Pokud stahujete mé modely, přispějte mi zde drobnou částkou na vývoj.
Vás to nezruinuje a mi to pokryje alespoň část nákladů na materiál spotřebovaný na testovací výtisky a odladění modelu.


Odkazy

Fotogalerie